Një aksident i rëndë ka ndodhur në Rrugën e Kombit, ku një automjet është përplasur me trafikndarësen.

Si pasojë e këtij aksidenti është plagosur një grua kosovare F.S që ishte pasagjere në automjetin që drejtohej nga S.S banues në Prishtinë. E plagosura sipas policisë është bashkëshortja e drejtuesit të mjetit. Ajo është dërguar në spitalin Rajonal të Kukësit për të marrë ndihmën mjekësore. Makina e përfshirë në aksident është tip ‘Volvo’ me targa kosovare.

Ndërkohë policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.

Njoftimi i policisë:

Më datë 09.06.2019, në aksin rrugor Kukës-Morin, shtetasi kosovar S.S., banues në Prishtinë, duke drejtuar mjetin tip “Volvo”, ka humbur kontrollin e mjetit, ku për pasojë është përplasur me trafik ndarësen.

Për pasojë është dëmtuar pasagjeria shtetësja F.S., (bashkëshortja e drejtuesit të mjetit).

E dëmtuara është dërguar për mjekim në spitalin e Kukësit, dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor dhe Policia Rrugore po punojnë për shkaqet e aksidentit dhe dokumentimin e ngjarjes.