Dje në Tajvan ra një tërmet me magnitudë 6.1 ballë. Ky tërmet shkaktoi kaos dhe panik tek qytetarët.

Në rrjetet sociale ka qarkulluar një video nga ky shtet, e cila është e frikshme. Në video shihet sesi një shkëmb i madh bie në rrugë, ndërsa udhës po kalonin makinat.

Makina kishte fat dhe pasagjerët shpëtuan mrekullisht. Shikoni pamjet dhe dilni vetë në përfundime.