Loading...

Burime konfirmojnë për gazetaren Klesiana Omeri se kryetar të degës në Tiranë janë caktuar Elisa Spiropali dhe Ervin Bushati.

Kongresi i PS-së në 29 shkurt! Rama: Rindërtimi ‘prioritet i proriteteve’! PD duhet të ishte në parlament, por reformat shkojnë përpara

TIRANË- Në kuadër të riorganizimit brenda partisë, socialistët kanë emëruar bashkryetarë për degën e PS-së në Tiranë dy deputetët Elisa Spiropali dhe Ervin Bushati.

Në mbledhjen e sotme të Kryesisë, janë prezantuar kandidaturat për bashkëkryetarë të degëve në rrethe, e ndërsa është votuar unanimisht për dyshen Spiropali- Bushati në Tiranë që zëvendësojnë Blerina Gjylametin. Kandidatët do t’i nënshtrohen procesit të votimit nga anëtarët e asambleve socialiste të degëve në bashkitë përkatëse.

Tiranë; Elisa Spiropali-Ervin Bushati

Durrës; Luan Zaza -Ardit Kertusha

Elbasan; Evis Kushi (e komanduar deri në përfundim të procesit)

Lezhë; Eduard Ndreca – Taulant Malshi- Florida Çuni

Vau Dejës; Kristjan Shkreli- Elvis Preçi

Kukës; Anila Sokoli- Sahit Doçi

Mirditë; Pjeter Pjetri- Renuar Kola

Kurbin; Nertila Toma- Tonin Kolici

Shijak; Dorian Gollaj- Fatmir Koci

Kavajë; Elton Elezi- Ledio Hysa

Gramsh; Enis Zani- Besmir

Prrenjas; Haxhi Çollaku- Flutura Haka

Lushnje; Lindita Buxheli- Gentian Nushi

Patos; Klaudio Alisinani- Armand Ahmetaj

Kuçovë; Sybi Shehu- Fatmir Doksani

Memaliaj; Edmonda Harizi- Petrit Lumani

Tepelenë; Arben Gumeni-Dino Selimi

Gjirokastër; Bledar Kaçi- Matilda Gushi

Vlorë; Anduel Tahiraj- Albana Hodaj

Selenicë; Nertil Bellaj- Ilir Fejzaj

Himarë; Aleks Tato- Pervin Gjikuria

Delvinë; Izet Silaj- Arkad Dukaj

Sarandë; Ardian Kola- Asaf Sroka

Loading...