Blendi Fevziu është padyshim një nga gazetarët më të njohur dhe më të suksesshëm në Shqipëri.

E si i tillë, normalisht që ai ka një punë të mirë paguar, ç’ka e bën atë që të ketë një pasuri mjaft të konsiderueshme.

E kjo në fakt është pasqyruar jo vetëm në vilën e tij, qindra mijëra euro, apo në udhëtimet luksoze që vetë ai i fal vetes së tij. E përpos këtyre, Fevziu përdor gjithashtu edhe një makinë tepër luksoze.


Ai ka një makinë Audi A 8 L, e vitit 2015, me të cilën shikohet shpesh, duke lëvizur në rrugët e Tiranës, por edhe teksa e poston në fotot e tij në Instagram. Nëse bën një kërkim të thjeshtë në internet, të del para çmimi i kripur i një automjeti të tillë.


Modeli i makinës së Fevziut më ekzaktësisht ka një çmim prej 50 mijë dollarësh, shkruan meganews.al. Jo shumë njerëz mund të përballojnë një makinë të tillë, por me sa duket për Blendin kjo është një shifër e pranueshme.joq.al