Mengjesin e se shtunes, kryeministri Rama e ka nisur duke ndare me ndjekesit e tij ne FB, nje vizite ne familjen e Niko Ahmetit ne fshatin Vajze, te Vlores. Dy prinderit me 5 femije jetojne mes mjerimit, ne nje banese qe eshte me shume rrenoje, pa drita e pa uje.

“Kjo eshte banesa ku jetoj me 5 femijet, pa uje, pa drita, pa rruge, marr vetem nje ndihme ekonomike. Ja kjo eshte familja ime, femijet kane mbaruar tetevjeçaren, vajzat e vogla vazhdojne shkollen”- tregon i zoti i shtepise.

Banesa nuk ka shtreter per te gjithe dhe Rama e pyet: Ku flini?

Ai pergjigjet: Sheshit, ja si shikon, me mundesite e mia, kaq mundesi kam.

“Do te shikojme tu gjejme nje menyre t;u ndihmoje edhe per shtepine, edhe per femijet edhe per mundesi per ndonje blegtori te vogel”- thote Rama.

.

MIRËMËNGJESIdhe pa asnjë koment për çka do të shihni, ju uroj një fundjavë sa më të qetë 🙏

Gepostet von Edi Rama am Freitag, 7. September 2018