Loading...

Vjedhjet e njëpasnjëshme të kryera në fshatin Drenovë të Beratiot jaë bërë një shqetësim I madh për banorët e zonës. Dhe pse shpesh janë anuar në polici duket se kjo e fundit nuk ka bërë asgjë për të zgjidhur problemin.

Vjedhja e fundit, ajo e 10 milionë lekëve të vjetra në shtëpinë e njërit prej banorëve të fshatiti ka bërë që banorët të indinjohen, të mblidhen sëbashku dhe të vihen në kërkim të 4 hajdutve.

Atat I kanë gjetur e më pas kanë lajmëruar policinë për të arrestuar. 3 prej tyre ndodhen në ambjentet e paraburgimit të Beratiti ndërkohë që I katërti është shpallur në kërkim.

Kur qytetarët kapin hajdutët, ndodh në Berat.

Ndodh edhe kjo!Banorët e një fshati në Berat kanë kapur 3 djem që kishin vjedhur 10 milionë lekë në një shtëpi. Ata i kanë ndjekur vrap dhe më pas i kanë zënë pusi në ferra.

Gepostet von JOQ Albania am Montag, 15. Juli 2019

Loading...
Loading...