Njihuni me politikanen më të bukur të Ballkanit…

Duda Balje është ndër politikanet më të komentuara në Kosovë. Ajo komentohet shumë për stilin e saj të veçantë dhe shumë interesant.

Gazeta gjermane Kosmo e ka cilësuar ndër politikanet më të bukura në Ballkan.

Ajo i ka kushtuar një artikull të veçantë, ku shkruan për jetën e saj dhe aktivitetet politike.

Ish-deputetja e parlamentit të Kosovë, Duda Balje , shkaktoi “tërmet” për shkak të pasurisë së saj të madhe. Ajo përmendet edhe si politikania më e bukur në Ballkan.

Balje është politikane kosovare me origjinë boshnjake. Ajo ka qenë kryetare e Komisionit për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione.

Ajo ka një diplomë master në administrimin e biznesit dhe doktoraturë në menaxhimin e burimeve njerëzore, është e martuar dhe ka tre fëmijë.