Temperaturat e ajrit mbeten të ulta në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur nga -8°C në zonat malore veriore deri në 9 °C në bregdet. Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 5 ballë.

Edhe sot mbetmi në ndikimin e vlerave të larta barike duke diktuar alternime kthjellimesh dhe vranësira të shpeshta, të cilat gradualisht gjatë pasdites largohen nga zonat bregdetare dhe të ulta duke u zhvendosur drejt zonave lindore. Mbrëmja do të jenë nën mbizotërimin e kthjellimeve.

Sipas MeteoAlb: Temperaturat e ajrit mbeten të ulta në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur nga -8°C në zonat malore veriore deri në 9 °C në bregdet.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 5 ballë.

Rajoni dhe Europa:

Rajoni i Ballkanit dhe Europa Lindore vijojne në ndikimi e masave ajrore me origjinë polare duke diktuar mot të kthjellët por të ftohtë. Ndersa Europa Veriore dhe pjesërisht ajo Qëndrore do të përfshihen nga vranësira të dendura dhe reshje dëbore.