Një i ri 23-vjeçar nga fshati Nikël i Krujës është arrestuar nga Policia si autori i vënies së tritolit, një parukerie në fshatin e tij, në pronësi të një gruaje R.Sh.

23-vjeçari shkaktoi vetëm dëme materiale. Tritoli që shpërtheu shkaktoi vetëm dëme materiale në biznes, sepse u hodh pas mesnate kur ishte mbyllur.

Tani i riu akuzohet për shkatërrim prone me eksploziv dhe mbajtje pa leje të armëve dhe municionet.

Policia tha se identifikimi dhe arrestimi i L,C. u krye nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Krujë, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Krujë, pas një pune hetimore intensive.”