Loading...

Pas Valbona Sakos është dorëhequr nga posti edhe nënkryetarja e bashkisë së Durrësit, Etleva Kondi

Kondi u emërua në krye të detyrën rreth dy muaj më parë. Dorëheqja e të dyjave, vjen në një situatë ku qyteti i Durrësit po vuan pasojat e tërmetit të 26 nëntorit.

Ndërkohë Zhylien Varfi është vendosur kryetar Bashkie në Durrës dhe pritet të qëndrojë në këtë post deri në zgjedhjen e kryetarit të ri të bashkisë.

Varfaj mbante postin e zv/kryetarit i kësaj bashkie prej 12 vitesh, gjithashtu ai është edhe një nga njerëzit më të besuar të Vangjush Dakos.

Loading...