Po bën xhiron e rrjetit videoja e një vogëlushi shqiptar të lindur në Zvicër.

Ai refuzon të quhet zviceran dhe këmbëngul se është shqiptar.

Siç shihet edhe në videon e mëposhtme, ai këmbëngul teksa thotë: “Unë jam shqiptar, por kam lindur në Zvicër”.

“Po ti qenke zviceran atëherë”, i thotë i ati. “Jo”, ia kthen vogëlushi me bindje.

“Kur lind dikush në Kosovë është shqiptar/kosovar”, i thotë i ati.

“Jo, jam shqiptar”, vazhdon vogëlushi dhe shprehet se do më shumë Kosovën sesa Zvicrën duke bërë edhe shqiponjën.

Mahnitese se si djali i lindur ne Zvicer nuk e pranon qe te quhet zvicerian, por kembengul se eshte shqiptar

Mahnitese se si djali i lindur ne Zvicer nuk e pranon qe te quhet zvicerian, por kembengul se eshte shqiptar 😍🇦🇱🇦🇱

Gepostet von SHQIPERIA IME am Mittwoch, 10. Juli 2019