Loading...

Ministrja Besa Shahini në një komunikim për shtyp u ka bërë apel prindërve dhe nxënësve mos të besojnë lajmet ‘fake news’ që shpërndahen në rrjet në lidhje me shkollat në prag rrënimi dhe se ende nuk ka një datë zyrtare se kur mund të rinisë procesi arsimor në të gjithë vendin.

Rifillimi i procesit arsimor, sipas Shahinit do të komunikohet në një moment të dytë pasi të jetë bërë rivlerësimi i dëmeve në të gjitha shkollat e prekura.

Procesi arsimor u pezullua që mëngjesin e 26 nëntorit, kur një tërmet i fortë 6.3 i shkallës Rihter goditi vendin duke shkaktuar 50 viktima, mbi 900 të plagosur.

Loading...