Loading...

Një person është aksidentuar sot gjatë punës, ndërsa po punonte për riparimin e rrjetit të internetit në një shtyllë.

V. N, 30 vjeç, ra në kontakt me rrymën elektrike, ndërsa më pas ra nga lartësia duke pësuar lëndime të rënda trupore.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 16:00 në rrugën “Demokracia” shtetasi V. N rreth 30 vjeç dyshohet se gjatë tentativës për të riparuar rrjetin e internetit në një shtyllë tensioni, ka rënë në kontakt me rrymën elektrike dhe për pasojë ka rënë nga lartësia duke marrë dëmtime dhe djegje.

Shtetasit i është dhënë ndihma e parë dhe u transportua në spital për ndihmë mjeksore të specializuar. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Loading...
Loading...