Loading...

Policia e Shtetit ka shoqëruar në komisariat kreun e Partisë Demokratike të Elbasanit, Eugen Isain së bashku me kreun e PD-së në Prrenjas, Arjan Kariqi. Ndërkohë në komisariat është shoqëruar edhe sekretari i PD-së në Prrenjas, Leonard Ozuni.

Personat në fjalë kanë organizuar grupe militantësh të cilët i kanë zënë pritë eskortës së kryeministrit Rama në hyrje të Librazhdit. Ata kanë hedhur kapsolla dhe sende të forta drejt makinave të policisë dhe atyre të eskortës së Ramës duke bërë që këta të fundit të ndërrojnë edhe rrugën.

Gjithashtu policia ka identifikuar personat e dhunshëm si dhe ka nisur shoqërimet për 20 prej tyre.

Loading...
Loading...