Aktualitet

Ky është i riu që u vra, zbulohet e shkuara e...

Një vrasje me armë zjarri tronditi këtë mbrëmje qytetin e Kavajës. Personi që shihni në foto është 29-vjeçari Marjus Ismailaj që u vra me armë...

Politike

Meta thirrje shqiptarëve: Bëni 50 mijë firma dhe më kërkoni të...

Nëpërmjet një konference të jashtëzakonshme, Ilir Meta me zë të lartë u bëri thirrje sot qytetarëve që të ngrihen për mbrojtur Kushtetutën nëpërmjet një...

Lëvizje nga Presidenca, Meta njofton konferencë të jashtëzakonshme për mediat

Presidenti Ilir Meta do të ketë sot një tjetër konferencë të jashtëzakonshme për mediat. Lajmi është njoftuar nga zyra e shtypit pranë kreut të...

Bota

Sociale

Tërmeti/ Familja në Peqin që fle prej 11 ditësh në kotecin...

Prej 11 ditësh një familje në fshatrat e Peqinit fle në kotecin e pulave. Tërmeti u shkatërroi shtëpinë dhe ekipi që ka verifikuar banesën...

Sport

Joshua hakmerret ndaj Ruiz, britaniku rikthehet si kampion në peshat e...

Gjashtë muaj pasi humbjes që befasoi botën e boksit Anthony Joshua është rikthyer të jetë kampioni i padiskutueshëm i peshave të rënda. Britaniku mposhti...

Arkitekti i “Air Albania Stadium”, Casamonti flet për RAI-in

“Air Albania Stadium” është impianti më modern i ndërtuar në Shqipëri, një stadium tipik anglez me katër tribuna të mëdha dhe pa pistë atletike,...

Showbiz

Shendet

Extra

Opinione

Top Ten

Kuriozitete

Teknologji