Loading...

Tërmeti 6.8 ballë që goditi qytetin Elazig të Turqisë mbrëmjen e së premtes, i ka marrë jetën 38 personave, ndërsa grupet e shpëtimit vijojnë ende kërkimet.

Pesë persona kanë ndërruar jetë nga e njëjta familje, duke i bërë përmasat e kësaj tragjedie edhe më të rënda.

Dy më të vegjlit e kësaj familjeje 12-vjeçari Miraç Ali dhe vëllai i tij 2-muajsh Rüya Aslan u vendosën në të njëjtin arkivol.

Nga ana tjetër ka pasur edhe momente shprese kur janë nxjerrë persona të gjallë nga poshtë rrënojave, edhe pse tashmë gjasat që të ketë ende të mbijetuar janë të pakta.

Loading...