Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, duke i shkaktuar momente tmerri ish-sulmuesit të Juventusit, Darko Kovaçeviç. Mediet fqinje raportojnë se ish-sulmuesi është qëlluar me armë zjarri pranë shtëpisë së tij në Glyfada.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:00 të së martës. Sipas mediave greke, 46-vjeçari serb sapo mbërriti në shtëpi, kur një automjet ndaloi dhe një person nisi të qëllojë në drejtim të ish-futbollistit, i cili arriti të fshihej, me dhimbje në gju. Ai u transportua menjëherë në spital, por pa lëndime serioze.

Autori u largua menjëherë me makinë, e cila u gjet pranë aeroportit e djegur. Kovaçeviç ka qenë pjesë e Olympiakos si futbollist, por edhe trajner, ndërsa së fundmi ka mbajtur edhe postim e drejtorit sportive te Serbia.