Loading...


Kryeministri Edi Rama ka shkuar ditën e sotme në Stamboll të Turqisë.

Pak më parë ai ka zhvilluar dhe një takim me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan.

Ka qenë vetë Rama që ka publikuar fillimin e këtij takim në rrjetet sociale.

Ende nuk dihet shumë detaje rreth kësaj vizite, por situata e rënduar në të cilën ndodhet Shqipëria aktualisht do të jetë në qendër të bisedimeve.

Kryeministri më herët ka pohuar se do të kërkojë fonde për të prekurit nga tërmeti.

Loading...