Loading...

limon me mjalte

Kombinimi i mëposhtëm do tu rrisë imunitetin, do tu mbrojë nga mjaft sëmundje dhe do tju rinojë.

Përbërësit: 100 gr lëng i freskët limoni, 200 gr mjaltë, 50 ml vaj ulliri ekstra i virgjër.

Përzieni të gjithë përbërësit dhe vendosini në një kavanoz qelqi. Mbajeni kavanozin në një vend të ftohtë e të thatë. Receta duhet të konsumohet çdo mëngjes (1 lugë gjelle) në stomakun bosh. Mos e teproni me konsumimin e saj. Kura duhet të zgjasë 1 muaj dhe mund të bëhet vetëm 2 herë në vit, 1 herë në 6 muaj. Koha ideale është në pranverë dhe në vjeshtë. Është momenti, provojeni!

Loading...