Loading...

Komisioni Hetimor ka thirrur Presidentin e Republikës Ilir Meta në datën 9 shtator, ora 10:00.

Gjatë ditës së sotme, Meta ka pranuar të marrë pjesë në Komisionin Hetimor për shkarkimin e tij, për t’iu përgjigjur pyetjeve të deputetëve të shumicës socialiste dhe opozitës së re.

Kreu i shtetit në një postim të pak orëve më parë, u shpreh se kreut të shtetit i takon të jetë shembull i bashkëpunimit institucional.

Kujtojmë që dje, Komisioni hetimor miratoi me shtatë vota pro dhe një kundër planin për hetimin e presidentit Ilir Meta.

Loading...