GRA127 RIPOLL GIRONA 18 08 2017 - Guardia Civil y Mossos d Esquadra se llevan al detenido esta manana en Ripoll Girona por su presunta implicacion en el atentado de Barcelona a un vehiculo policial despues del registro de un domicilio en la calle Pont d Olot de Ripoll El detenido es un hombre de 30 anos que es amigo del individuo detenido ayer en esta localidad gerundense segun informan fuentes proximas a la investigacion EFE Robin Townsend
Loading...

Një 30 vjeçar shqiptar u arrestua ditën e sotme nga policia në Barcelonë, pasi dyshohet se ka qëlluar dy persona në dy sulme të veçuara në qytet.

Mediat spanjolle raporton se shqiptari i sulmoi viktimat e tij në Nou Barris, në Barcelonë, ndërsa flinin pranë një strehimore.

I veshur me të zezë dhe fytyrën e mbuluar, shqiptari dyshohet se sulmoi fillimisht një tunizian 42 vjeçar dhe më pas një venezuelian 39 vjeçar, që të dy të pastrehë që filni pranë strehimores.

Dy personat e plagosur mësohet se kanë përfunduar në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën

Është ende e paqartë origjina e sulmit, ndërsa mendohet se sulmet mund të kenë prejardhje raciste, edhe pse thuhet se personi i ndaluar nuk është pjesë e organizatat ksenofobe, ekstremiste.

Loading...
Loading...