harta gjerm

Ndalohen tre kosovarë në Gjermani. Policia gjermane ka arrestuar 3 shqiptarë nga Kosova, si të dyshuar të kenë lidhje me një grup terrorist në Bruksel.

Lajmi bëhet I ditur nga RAINeës. Ata u ndaluan në një makinë të marrë me qira në një autostradë mes Mynihut dhe Salzburgut.

RAI citon media gjermane sipas të cilave 3 të ndaluarit mund të kenë lidhje me atentatet e së martës në Bruksel.

Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here