Prrenjas/ Nxehet keq kryebashkiakja Miranda Rira. Kjo është arsyeja

  Stravaj, Lëpushë, Farret, Sharrë, Stranik, Vishok, Bratilë, Godovush, etj gjithë njësia administrative Stravaj, pa energji elektrike. Që prej katër ditësh, banorët janë në terr të plotë. I bëj thirrje OSHEE, sidomos drejtorisë rajonale El, që të nisin inspektorët e tyre në këto fshatra, një pjesë e të cilave kanë qenë edhe të bllokuar nga […]

Prrenjas/ Qentë endacakë sulmojnë nënën me fëmijë në oborrin e shkollës (Video)

Nga: Daniel Mucaku Qentë endacakë janë bërë shqetësim i madh për qytetarët e  Prrenjasit Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në  shkollën “Qybra Sokoli”, kur një turmë e qenve endacakë kanë sulmuar një nënë me një fëmijë. “Infoelbasani” ka siguruar një video kur qentë kishin filluar të sulmonin nënën dhe fëmijën e saj, derisa […]

Qentë endacakë sulmojnë nënën me fëmijë në oborrin e shkollës (Video)

Nga: Daniel Mucaku Qentë endacakë janë bërë shqetësim i madh për qytetarët e  Prrenjasit Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në  shkollwn “Qybra Sokoli”, kur një turmë e qenve endacakë kanë sulmuar një nënë me një fëmijë. “Infoelbasani” ka siguruar një video kur qentë kishin filluar të sulmonin nënën dhe fëmijën e saj, derisa […]

Përrenjas, djali ushtron dhunë fizike ndaj babait

Një 37 vjeçar nga Përrenjasi ka përfunduar në prangat e policisë pasi akuzohet se ka dhunuar fizikisht babain e tij të moshuar. Shkëlzen Rexhepi, banues në fshatin Pishkash, u arrestua nga efektivat e policisë, pasi gjatë një konflikti për motive të dobëta në banesë dyshohet të ketë ushtruar dhunë fizike ndaj babait të  tij, shtetasit  […]

Përrenjasi pas shumë vjetësh po merr jetë.(FOTO)

Pas shumë  vjetësh qyteti i Prrenjasit do të  marrë  një  tjetër  fytyrë . Drejtoria e Transporteve në Bashkinë Prrenjas, me ndihmën e Arrsh-së, konceptoi nje ndarje te re të  rrugë ve brenda qytetit dhe hapesirave publike.  Kjo lidhet edhe me fillimin e terminalit ku do te qendrojne te gjitha automjetet dhe fillimin e punimeve ne […]

Prrenjas, plaçkiten bizneset në seri, mister autorët

Disa dyqane tregtare janë plaçkitur nga persona ende të paidentifikuar brenda një nate në qytezën e Prrenjasit. Burime zyrtare nga policia lokale thanë se morën denoncime nga 3 tregtarë, S. H., F. D., dhe F. T., banuese në Prrenjas, që dëshmuan se kur kanë shkuar në mëngjes për aktivitetin e përditshëm, i gjetën subjektet të […]

Prrenjsakët e kanë gjetur zgjidhjen për të përballuar çmimin e lartë të naftës

Prrenjsakët e kanë gjetur zgjidhjen për të përballuar çmimin e lartë të naftës. Ata blejnë naftë nga fqinjët dhe e shesin pak më shtrenjtë. Diferenca e çmimeve të naftës dhe benzinës në shitje mes Shqipërisë dhe Maqedonisë është rreth 60 lekë. Kjo ka bërë që drejtuesit e mjeteve në zonën kufitare të udhëtojnë drejt Maqedonisë […]