Loading...

Një tërmet me magnitudë 2.6 ballë i shkallës Rihter ka tronditur Cërrikun dhe Belshin. Tërmeti ëshë ndjerë edhe në Elbasan dhe në fshatrat e zonës përreth.
Epiqendra e tërmetit ishte në fushën mes Cërrikut dhe Shalësit.
Gjatë muajit të fundit Shqipëria ëshët goditur nga disa tërmete të mëdhenj dhe qindra të tjerë të vegjël. Sipas EMSC zonat më të goditura janë në detin Adriatik, Durrës, Tiranë, Fushë Krujë, Kavajë, Elbasan etj.
Tërmeti i 26 nëntorit 6.4 ballë, shkaktoi 51 të vdekur dhe dëme të mëdha materiale.

Loading...