Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Greqi pasditen e sotme. Sipas mediave vendase, një helikopter ka shpërthyer në ajër, duke marrë tre jetë njerëzish.

Në bord ishin piloti i helikopterit dhe dy shtetase nga Rusia. Episodi i rëndë ka ndodhur pikërsht në ishullin Poros.

Mësohet se fillimisht helikopteri ka shpërthyer, pastaj ka përfunduar në det. Ndërkohë rojet bregdetare dhe një helikopter tjetër kanë nisur punën për gjetjen e trupave.

Burimi: Ekathimerini|Përktheu dhe përshtati: JOQAlbania

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.