Loading...

Treni ka dalë jashtë shinave pas një impakti që ka patur gjatë një kalimi në nivel

35 persona janë plagosën gjatë përplasjes midis një treni udhëtarësh dhe një kamioni në Yokohama, në jug të Tokios.

Sipas agjensisë Kyodo, incidenti ka ndodhur pasditen e djeshme në një pikëkalim në nivel.

Pas impaktit të fortë, treni doli nga shinat dhe u përplas me një kamion që menjëherë u përfshi nga flakët.

Drejtuesi i automjetit është në gjendje të rëndë si dhe shumë nga pasagjerët në tren.

Tridhjetë pasagjerë të tjerë pësuan lëndime të lehta.

Loading...
Loading...