Gramoz Nako, 57-vjeç është gjetur i vrarë në banesën e tij në rrethana ende të paqarta. 57-vjeçari u gjet i pajetë në banesë nga bashkëshortja e tij. Çifti ishte kthyer pak ditë më parë nga pushimet në Turqi.

Gramoz Nako, 57-vjeç është gjetur i vrarë me armë zjarri në banesën e tij në rrethana ende të paqarta. 57-vjeçari u gjet i pajetë në banesë nga bashkëshortja e tij.

Policia ka gjetur dy gëzhoja në trupin e viktimës dhe një tjetër pranë trupit të tij. Mësohet se viktima është baba i dy fëmijëve dhe kishte jetuar prej vitesh në USA.

Çifti ishte kthyer 2 ditë më parë nga pushimet në Turqi. Pista ku po hetohet është ajo e grabitjes, por ende nuk ka detaje zyrtare nga grabitja që tronditi Korçën mbrëmjen e sotme.